Autóbusz-üzemeltetésből az építőiparba!

05.06.2024
Megismernél egy olyan karrier történetet amely váratlan fordulatokon és nagyszabású projekteken keresztül szövődött? Az alábbi történetből megtudhatod, hogy hogyan találta meg számításait az építőmérnöki diplomával rendelkező Zoltán a STRABAG-nál. Ebben a cikkben kollégánk hét évnyi  szakmai fejlődésről, az új kihívásokról és barátságokról mesél.

Zoltán építésvezetőként dolgozik a STRABAG-nál immáron 7 éve, az alábbi cikkben megismerhetitek szakmai karrier útját, a nagyobb projekteket amin dolgozott, illetve az új kihívásokat, amikkel szembesült.

"2010-ben végeztem a BME Építőmérnöki Karán út-, vasútépítő, és vízmérnöki szakirányokon. Az egyetem elvégzése után 1-1,5 évig nem volt fix munkahelyem az éppen zajló 2008-as építőipari válság miatt. Végül az építőipari területtől teljesen eltérően sikerült elhelyezkednem, 6 évig autóbusz üzemeltetéssel foglalkoztam.

2017-ben a STRABAG elnyerte a 3-as metró északi szakaszának felújítását. Ekkor láttam elérkezettnek az időt, hogy végzettségemnek megfelelő munkakörbe helyezkedjek el, így a sikeres állásinterjút követően munkahelyi mérnökként kezdtem el dolgozni ebben a projektben. Az első projektem minden szempontból komoly próba volt számomra: a kényelmes tiszta irodai környezetet felváltotta a koszos és zajos munkaterület, ráadásul sok embert is kellett irányítani, szóval igencsak ki kellett lépnem a komfortzónámból. Mégis megfogott valami ebben a megváltozott környezetben, amit azóta is szeretek csinálni."

  • A rengeteg kihívás nagyon sok tapasztalatot eredményezett az elmúlt években.

    Zoltán
    Építésvezető

"Az északi szakasz után a STRABAG sikeresen megnyerte a déli szakasz rekonstrukcióját is. A munkámmal nagyon elégedettek voltak az északi szakaszon, így a déli szakaszon már, mint építésvezető folytathattam munkámat, ami szintén 1,5 év időtartamot vett igénybe.

A déli szakasz után a következő 3 évben a „Balaton Levezető Rendszerének Korszerűsítése” nevű projektben vettem részt, azon belül is elsősorban a Sió csatorna kotrásában, töltésépítésben, ill. a Balaton hajózásához szükséges eszközök telepítése, valamint a Balaton vízgyűjtőjén csapadékfigyelő monitoring rendszer kivitelezésének irányítása volt a feladatom.

Ezt követően egy rövid átfutású projektben vettem részt: az első MOHU lakossági hulladékgyűjtő udvar építésében Esztergomban, melyet idén áprilisban adtunk át a Megrendelőnek, május elején pedig megnyílt a lakosság számára is."

Jelenlegi szakmai feladataim építőmérnökként:

"Idén lesz 7 éve, hogy elhelyezkedtem a STRABAG-nál. A sok különböző projekt sok probléma kezelésére tanított meg. Nagyon sok kollégát és kolléganőt ismertem meg ennyi idő alatt, akikhez bármikor fordulhatok segítségért. Sok mindent köszönhetek a STRABAG-nak, mégis amiért a leghálásabb vagyok, hogy sok barátot adott az évek során."

Köszönjük Zoltán a lenyűgöző karrier történet, és örülünk, hogy Veled dolgozhatunk egy csapatban.